Bayburt Haberleri, Bayburt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

YGS sınav giriş yerleri belli mi? ÖSYM'den sorgulama

ÖSYM tarafından düzenlenen ve üniversiteye geçişte önemli bir sınav olan YGS sınavının giriş yerleri açıklandı mı? 12 Mart Pazar günü yapılacak sınav öncesi öğrenciler heyecanla bu sorunun yanıtını arıyor. 

Dört yıllık okumak isteyen öğrenciler için Lisans Yerleştirme Sınavı’na katılabilmenin tek yol olan Yükseköğretime Geçiş Sınav (YGS) sınavı ile ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor.

YGS SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU MU?

01 Mart çarşamba günü itibariyle YGS sınav giriş belgesi çıkartma ve sınav giriş yeri öğrenme sayfası henüz aktif edilmedi. Geçtiğimiz sene 13 Mart pazar günü olan YGS sınav giriş yerleri sınava 11 gün kala açıklanmıştı. Peki 2017 YGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

ÖSYM’den konuyla ilgili bir açıklama gelmezken Bu yıl 12 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek YGS giriş belgelerinin 02 Mart Perşembe günü yayımlanacağı öngörülüyor.

2017 YGS SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKARTMA YOLLARI

Sınav giriş yerlerinin 2 Mart Perşembe günü tüm öğrencilerin erişimine açılması bekleniyor. Sınav yerleri açıldıktan sonra YGS sınav giriş yerleri belgesi, Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden alınabilecek. 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olan YGS (Yüksek Öğretime Geçiş) sınav sonuçlarının ise iki hafta içerisinde, 25 Mart Cumartesi günü açıklanması bekleniyor. 

Bir önceki yazımız olan AÖF kredi kartıyla kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır? başlıklı makalemizde aöf kredi kartı, aöf kredi kartı ödeme ve aöf ödemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi