Bayburt Haberleri, Bayburt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yeni hayvan satış pazarının ihalesi gerçekleştirildi

Bayburt Belediyesi ekonomisi büyük oranda tarım ve hayvancılığa dayanan Bayburt’a, bu alanda büyük katkı sağlayacak olan bir projeyi daha hayata geçiriyor. Çağın gerektirdiği tüm özelliklere sahip modern hayvan satış pazarının yapımı için ihale süreci tamamlandı. İnşaat sezonunun açılmasıyla birlikte imalatına başlanacak olan proje, 3450 m kapalı ve 4724 m açık olmak üzere toplamda 8174 m alana sahip. Projenin yapımı tamamlandığında Bayburt Türkiye’nin en modern hayvan satış pazarlarından birine kavuşacak.
Şingah Mahallesi Düzlük mevkinde Bayburt Belediyesi’ne ait alanda yapılacak pazarda, büyük baş hayvan ve küçükbaş hayvan satış alanları ayrı ayı olarak tasarlanırken, projede padoklar, yükleme rampası, dezenfeksiyon alanı ve bir hayvan pazarında bulunması gereken her şey düşünüldü. Hayvanların herhangi bir hastalığının olup olmadığının kontrol edileceği kontrol birimininde bulunacağı pazarda ayrıca, hayvan satıcıları ve alış veriş yapmaya gelen vatandaşların dinlenebilecekleri alanlar, kafeteryalar ve mescitte bulunacak.

Bir önceki yazımız olan 3 puan Bayburt’un başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi