Bayburt Haberleri, Bayburt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kahta Halk Eğitim Merkezi Gençleri Yetenek Sınavlarına Hazırlıyor

Adıyaman’ın Kahta ilçe Halk Eğitim Merkezi, gençliğe sağlıklı imkanlar oluşturmak ve vatandaşların yetenekleri doğrultusunda başarıya ulaşmalarını amaçlıyor.

İlçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslar ile vatandaşlar KPSS gibi sınavlarda karşılarına çıkan bilgisayarda hızlı yazma teknikleri üzerine eğitim alıyor. Öğrenciler ise güzel sanatlar fakülteleri ve güzel sanatlar liselerinin öğrenci alımında değerlendirmeye aldığı yetenek sınavlarına hazırlıyor.

Halk eğitim merkezi bünyesinde açılan kurslarda, memur adayları, bilgisayarda hızlı yazma tekniklerini usta öğreticiler tarafından ders alarak kişisel gelişimlerine katkı sağlıyor.

Kahta ilçe Halk Eğitim Merkezi Resim Öğretmeni Mehmet Yılanlı yaptığı açıklamada, Açtığımız kurslar sayesinde halk eğitim merkezimizde güzel sanatlar lisesi ve fakültelere öğrenci hazırlıyoruz. Her yıl yaklaşık 6 öğrencimiz üniversiteyi kazanırken 10 tane öğrencimiz ise güzel sanatlar lisesini kazanıyor. Bunun dışında sosyal aktive amaçlı gelen öğrencilerimizde oluyor. Tüm Kahtalı hemşerilerimizi bekliyoruz dedi – ADIYAMAN

Bir önceki yazımız olan Kahta'da Gençlerden Eğitim Seferberliği başlıklı makalemizde da, Eğitim ve Gençlerden hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir