Bayburt Haberleri, Bayburt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Güvenlikçilere Bağımlılık Eğitim

Yeşilay Kırklareli Temsilciliği tarafından, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı kapsamında Kırklareli Üniversitesinde görevli güvenlik personeline bağımlılık eğitimi verildi.

Yeşilay Kırklareli Temsilci Ali Karakoç Rektörlük Kültür Merkezinde düzenlenen eğitim programının açılışında yaptığı konuşmada, bağımlığın her türlüsünün insan yaşamını tehdit ettiğini söyledi. Genç neslin önleyici ve koruyucu tedbirler ile bağımlılıklardan uzak kalmasını amaç edindiklerini belirten Karakoç, tütün, alkol, uyuşturucu, teknoloji ve diğer tüm bağımlılıklarla mücadele kapsamında ulusal düzeyde bilinç oluşturulmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Karakoç, Türkiye’de son yıllarda sigarayla mücadelede önemli bir yol kat edildiğine işaret ederek, Dünya Sağlık Örgütü, kanser ölümlerinin yüzde 22’sinin tütün kullanımından kaynaklandığını açıkladı. Türkiye’de sigarayla mücadelede önemli bir yol kat edildi. Yeşilay olarak da her yıl 5 milyondan fazla kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan sigara ve diğer tütün ürünlerine karşı mücadelemizde çok iyi bir mesafe aldık ama uygulama ve denetimlerdeki yetersizlik bizleri üzüyor. Karar vericileri ve uygulayıcıları gelecek nesillerimiz için daha özverili olmaya davet ediyoruz dedi.

Etkinlikte konuşan İl Uyuşturucu ile Mücadele Alt Çalışma Grubu Başkanı Hülya Arıkan ise, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programının amacını anlattı. Eğitmen Damla Akaloğlu tarafından da katılımcılara bağımlılıkla ilgili bilgiler verildi. – KIRKLARELİ

Bir önceki yazımız olan ABD Eğitim Bakanı Devos, Görevdeki Ilk Gününde Bakanlık Personeli Ile Bir Araya Geldi başlıklı makalemizde ABD, Amerika ve Amerika Birleşik Devletleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi