Bayburt Haberleri, Bayburt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Geleceğin İAÜ’lü Şefleri “Ünişef”te!

Her hafta Cumartesi günü beIN Gurme kanalında yayımlanan, sunuculuğunu ünlü oyuncu Kemal Uçar’ın, yönetmenliğini ise Anıl İlker’in yaptığı “Ünişef” programı, bu haftaki çekimlerinde İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi Bölümü öğrencilerini ağırladı.

Yemeklere tam not!

Programda birbirinden farklı yemekler yapıldı. İstiridye soslu karides yapan İAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi Bölümü öğrencilerinden Arda Paftalı hem sunumu hem de lezzetiyle yemekten tam not aldı. Türk kahveli browniyi damla sakızlı dondurma sunumuyla ikram eden Dilara Seferoğlu da büyük beğeni topladı.

 “Geleceğin şeflerini yetiştiriyoruz”

Programın daha sonraki çekimleri Gastronomi bölümünün mutfağında gerçekleşti. Bölüm öğrencileri ve öğretim üyeleriyle gastronomiye dair röportajlar yapan Ünişef ekibi, daha sonra kampüs içerisinde farklı bölümlerden öğrenci ve akademik personelle söyleşiler gerçekleştirdi. Konuyla ilgili konuşan İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kamil Bostan ise şunları söyledi: “Gastronomi bölümümüz geleceğin ünlü şeflerini yetiştiriyor. Üniversitemizin ‘uygulamalı eğitim’ ve ‘bilgiyi ürüne dönüştürme’ politikaları çerçevesinde uygulama ağırlıklı eğitim veren bölümümüz, şu an Türkiye’de alanındaki sayılı eğitim merkezlerinden biri” dedi.
 

Bir önceki yazımız olan AÖFden 4 yanlış 1 doğru uygulaması ile ilgili önemli karar başlıklı makalemizde açıköğretim sınav, AÖF ve aöf 4 yanlış 1 doğru hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi