Bayburt Haberleri, Bayburt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Uçan Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Kütahya 1 Nolu Şube Başkanı Kamil Uçan, sendikalarının Mayıs 2016 itibarıyla üye sayısının 400 bini aştığına işaret etti.

Uçan, Eğitim Bir-Sen’in kuruluşunun 25. yılı nedeniyle gazetecilere yaptığı açıklamada, sendikalarının 14 Şubat 1992’de, Mehmet Akif İnan ve 14 arkadaşı tarafından kurulduğunu hatırlatarak, Eğitim-Bir-Sen’in hak, adalet, barış, emek ve özgürlük mücadelesinde 25 yılı geride bıraktığını söyledi.

Eğitim-Bir-Sen’in ilk yıllarını, sendikayı yaşatma konusunda karşılaşılan ekonomik yoksunluklar, yasal bir zeminin bulunmamasından kaynaklanan örgütlenme güçlükleri ve geçmişteki sendikal örgütlenmelerin getirdiği kirliliğin oluşturduğu psikolojik bariyerlerle mücadeleyle geçirdiğini belirten Uçan, şunları kaydetti:

Eğitim-Bir-Sen, eylem ve söylemlerini duygu dünyasına, iradesine, özlem ve umuduna tercüman olarak gören eğitim çalışanlarının dalga dalga katılımıyla sürekli büyümüş, 2011 yılında genel yetkili sendika, Mayıs 2016 itibarıyla 400 bini aşkın üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük sendikası ve sivil toplum örgütü olmuştur. Eğitim-Bir-Sen’in tarihi bir dönem sayılacak çeyrek yüzyıllık mücadele geçmişi, Türkiye’nin karanlıklardan aydınlığa, darbe dönemlerinden demokrasiye, geri kalmışlıktan ilerlemeye geçiş tarihi, ülkemizin yaşadığı siyasal ve toplumsal dalgalanmalar karşısında ilkeli, tutarlı, kararlı, atak bir tavrın ve özünü hiç kaybetmeden vatanın ve milletin menfaatini sürekli önceleyen bir mücadelenin destanıdır.

Uçan, Türkiye’nin her demokratik kazanımında mutlaka Eğitim-Bir-Sen’in teri, payı ve imzası olduğunu ifade ederek, Sendikamız 25 yıldır, hakkın, adaletin, barışın, emeğin ve özgürlüklerin mücadelesini vermiştir, bundan sonra da bu uğurda mücadelesini sürdürecektir. diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Milli Eğitim Müdürü Sarı, Öğretmenlerle Buluştu başlıklı makalemizde Buluştu, Eğitim ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi