Bayburt Haberleri, Bayburt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bayburt Modern Hayvan Satış Pazarına Kavuşacak

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, şehrin Türkiye’nin en modern hayvan satış pazarlarından birine kavuşacağını söyledi.

Memiş, yaptığı yazılı açıklamada, çağın gerektirdiği tüm özelliklere sahip modern hayvan satış pazarının yapımı için ihale sürecinin tamamlandığını belirtti.

İnşaat sezonunun açılmasıyla başlayacak projeyle inşa edilecek hayvan satış pazarının, 3 bin 450 metrekare kapalı ve 4 bin 724 metrekare açık olmak üzere 8 bin 174 metrekare alana sahip olacağını aktaran Memiş, projenin tamamlanmasıyla Bayburt’un, Türkiye’nin en modern hayvan satış pazarlarından birine kavuşacağını kaydetti.

Şingah Mahallesi Düzlük mevkisinde belediyeye ait alanda yapılacak pazarda, büyük ve küçükbaş hayvan satış alanları ayrı ayrı tasarlanırken, projede padoklar, yükleme rampası, dezenfeksiyon alanı gibi hayvan pazarında bulunması gereken her şeyin düşünüldüğü belirtildi.

Hayvanların herhangi bir hastalığının olup olmadığının kontrol edileceği kontrol biriminin de bulunacağı pazarda ayrıca, hayvan satıcıları ve alışverişe gelen vatandaşların dinlenebilecekleri alanlar, kafeterya ve mescit bulunacağı kaydedildi.

Bir önceki yazımız olan Bayburt Heyetinden Ttso'ya Ziyaret başlıklı makalemizde Bayburt, Belediye Başkanı Mete ve Doğu Karadeniz Bölgesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi