Bayburt Haberleri, Bayburt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

41 Ülkenin Sendika Yöneticisinden Milli Eğitim Bakanlığına Ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, 41 ülkeden 100’ü aşkın eğitim sendikası yöneticisine 15 Temmuz darbe teşebbüsünü hatırlatarak, Bu yapı sizin ülkenizde de uluslararası güçlerle hareket ederek, sizin ülkenizde de siyasi iktidarı alaşağı etmek, değiştirmek teşebbüslerinde bulunabilirler. Bunu başarırlarsa eğer ülkenizle Türkiye arasına kalın bir duvar örmüş olacaklar uyarısında bulundu.

Eğitim-Bir-Sen’in misafir ettiği 41 ülkeden 100’ü aşkın eğitim sendikasının yöneticileri Milli Eğitim Bakanlığına ziyarette bulundu. Ziyarette Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi beraberindeki heyet, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ile bir araya geldi. Eğitim sendikalarının dünya çapındaki önemine dikkat çeken Müsteşar Tekin, konuklarını FETÖ konusunda uyararak şunları söyledi:

15 Temmuz süreci Türkiye’de iç politikaya yönelik bir tehdit ya da saldırı değil tek başına, aynı zamanda Türkiye’nin bu salonda bulunan arkadaşlarımızın temsil ettiği coğrafyamızdaki ülkelerle daha yakın bir politika izlemesini engellemek isteyenlerin yürüttüğü bir süreç. Bulunduğunuz ülkelerde de bu dış politikaların piyonu olmuş yapıların eğitim kurumları ve okulları var. Bu yapının ülkenizdeki okulları Türkiye’nin meşrulaştırıcı şemsiyesi altında gizlenmiş birer uluslararası piyondur. Görüştüğümüz başka ülkelerin yöneticileri bu yapıya Türkiye’nin kurumu olduğu için destek olduklarını bize söylemişlerdir. Dolayısıyla şöyle sıkıntılı bir durumla karşı karşıyayız. Bu yapı sizin ülkenizde de uluslararası güçlerle hareket ederek, sizin ülkenizde de siyasi iktidarı alaşağı etmek, değiştirmek teşebbüslerinde bulunabilirler. Bunu başarırlarsa eğer ülkenizle Türkiye arasına kalın bir duvar örmüş olacaklar.

Tekin, söz konusu FETÖ yapılanmasına dahil olan okulların referansının artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmadığını kaydetti.

‘İnsanca yaşam herkesin hakkıdır’ diyebilmek için mücadele ediyoruz

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ise, bütün ülkelerin en önemli çalışma alanlarını güvenlik, ekonomi ve eğitim konularının oluşturduğuna vurgu yaparak, Güvenlik ve ekonomide esasında eğitime dayanır. Çünkü iyi insan özgür toplum, bilinçle yetişmiş olan gençlerin omzunda yetişir. Eğitim sendikası olarak bizler de insanımızın hedeflediğimiz noktada yetişmesi için katkı vermek, hem de çalışma hayatının paydaşı olarak ‘insanca yaşam herkesin hakkıdır’ diyebilmek için mücadele ediyoruz. Umarım eğitimci sendikacı dostlarımızla birlikte insanların temel beklentisi olan eğitim ve hepimizin mutlu, huzurlu yaşadığı bir ortamın temin edilmesi için hep birlikte yapacağımız çalışmalar netice verir. Bu konuda da Milli Eğitim Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.

Misafir sendikaların da yapılacak söz konusu hizmetler için kendilerini bir paydaş olarak gördüklerini dile getiren Selvi, Yapılacak hizmetlere katkı verebileceklerini de bizlere hep arz ettiklerini sizlerle paylaşmak istiyorum dedi. – ANKARA

Bir önceki yazımız olan Mesleki Eğitim Merkezlerinde Yeni Düzenleme başlıklı makalemizde Düzenleme, Eğitim ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi