Bayburt Haberleri, Bayburt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

2017 Öğretmen ataması hangi branşa ne kadar alım olacak?

20 bin öğretmen atamasıyla ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. Şubat 2017 öğretmen atamasındaki hangi branşa kaç öğretmen atanacak soruları sorulmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’dan yapılan açıklamaya göre branş dağılımları belli oldu. 
İşte 2017 yılı öğretmen ataması branş dağılımları

MEB SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN KONTENJANLARI

MEB’in 2017 yılı sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınavlarının yapılacağı tarih 3 Nisan 2016 olarak duyuruldu. Sözleşmeli öğretmen kontenjanları da MEB tarafından bir kılavuzla birlikte ilan edildi. MEB’in açıkladığı kontenjan dağılımına göre, 3 bin 570 ile en çok sınıf öğretmenliğine alım yapılacak. Onu 2 bin 193 kontanjanla İngilizce, 2 bin 143 ile din kültürü ve ahlâk bilgisi, 1.835 ile ilköğretim matematik ve 1.720 kişi ile okul öncesi takip ediyor. 

MEB öğretmen alımı branşlara göre dağılımda okul öncesi öğretmenliği, Coğrafya, Fen bilimleri, Fizik, Görsel sanatlar ve beden eğitimi gibi alanlarda da fazla alımlar olacak.

İşte sözleşmeli öğretmen alımı branşlara göre dağılımı ve taban puanları

MEB sözleşmeli öğretmen alımı takvimini de ilan etti. Buna göre MEB sözleşmeli öğretmen atamaları için ön başvuru alımı 15 Mart 2017 tarihinde başlıyor. 27 Mart 2017 tarihinde sözlü sınava alınacak olan merkezlerin ilanı yapılacak. Sözleşmeli öğretmen sözlü sınavlarının yapılacağı tarih ise 3 Nisan 2016 tarihinde başlıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Milli Eğitim Bakanlığınca, 20 Bin 127 Sözleşmeli Öğretmen Atanmasına İlişkin Kontenjan Dağılımı ve... başlıklı makalemizde 127, 20 ve Atanmasına hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi